Grafik zajęć grupowych 
PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
Joga terapeutyczna

10.00 – 11.15

  Joga terapeutyczna

17.30 – 18.45

  Zdrowy kręgosłup

17.30 – 18.25

Tai Chi 

19.00 – 20.30

 Zdrowy kręgosłup

TMDM

18.30 – 19.25

Joga terapeutyczna

18.45 – 20.00

Joga terapeutyczna

18.00 – 19.15

Joga terapeutyczna

19.45 – 21.00

Dla każdego nowego uczestnika pierwsze zajęcia są bezpłatne.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, dokonanie rezerwacji jest równoznaczne ze skorzystaniem z bezpłatnej lekcji.

 

OPIS ZAJĘĆ

Zdrowy kręgosłup – Trening mięśni dna miednicy – zajęcia oparte na treningu głębokiej stabilizacji ciała. Trening ten skupia się w szczególności na głębokiej pracy mięśni odpowiadających za utrzymanie prawidłowych krzywizn kręgosłupa oraz statyki narządów jamy brzusznej i miednicy mniejszej. Ważny jest również prawidłowy oddech połączony z pracą mięśni oraz pełną koncentracją na wykonywanych ćwiczeniach. Zajęcia polecane są osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa, bólami stawów obwodowych, osobom pragnącym skorygować postawę ciała oraz cierpiącym na zaburzenia w obrębie dna miednicy [przeczytaj więcej].

Joga terapeutyczna – Zajęcia rozciągająco-mobilizujące skupiające swoją szczególną uwagę na pracy z powięzią ( m.in. na płynnych ruchach całego ciała). Nie zabraknie w nich również elementów wzmacniających, które przywracają równowagę w obrębie kręgosłupa. Praktyka niweluje blokady w ciele. Poprzez ich uwolnienie zyskuje się nową jakość ruchów, swobodę, otwarcie, głębsze połączenie i poczucie oparcia we własnym ciele oraz wyciszenie po intensywnym dniu pracy. W trakcie praktyki wykorzystujemy między innymi asany zaczerpnięte z jogi, kinezyterapię, elementy ćwiczeń zdrowotnych Qigong wywodzących się z wielowiekowej tradycji Chin oraz płynność ruchów Tai Chi. Zajęcia kończą się kilkuminutową relaksacją.

Tai Chi – Wieloaspektowa praktyka o charakterze relaksacyjno-oddechowym, której celem jest poprawa cyrkulacji energii życiowej, która jest podstawą zdrowia. Tai Chi jest swoistą medytacją w ruchu, która pozwala zapanować nad umysłem, ciałem i emocjami. Pomaga powtórnie opanować oddech przeponowy, który zatracamy na rzecz płytkiego oddechu klatką piersiową. Masowane w ten sposób narządy wewnętrzne są odpowiednio ukrwione i dotlenione, przez co regenerują się i pozostają w dobrej formie przez lata.

 

REGULAMIN FIZJOWROCŁAW 

 1. Każdy uczestnik przystępujący do zajęć zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania regulaminu.
 2. Uczestnicy zobowiązani są do zachowania czystości oraz ciszy.
 3. Na zajęcie należy przychodzić punktualnie.
 4. Przed rozpoczęciem zajęć należy obowiązkowo wyciszyć telefon komórkowy.
 5. Zapisy na zajęcia/wizyty możliwe są poprzez adres email, telefonicznie lub bezpośrednio u prowadzącej.                                Jeśli nie odbieram telefonu, proszę o krótki sms. Nie odbieram telefonu w trakcie pracy.
 6. Z uwagi na kameralny charakter zajęć należy dokonać rezerwacji miejsca w grupie. Rezerwacja miejsca na dany miesiąc możliwa jest do końca miesiąca poprzedzającego i następuje w momencie wykupienia wybranego karnetu. Np. chcąc zarezerwować miejsce na luty, należy je opłacić do końca stycznia.
 7. Wypadające nieobecności można odrobić tylko w tym samym miesiącu kalendarzowym, uprzednio zgłaszając je sms’em, co najmniej dzień wcześniej – w innym przypadku wejścia przepadają. 
 8. Płatności należy uiszczać gotówką, kartą płatniczą lub przelewem na konto.
 9. Nowi uczestnicy mogą dołączyć do wybranej grupy w dowolnym momencie wnosząc opłatę zgodnie z ilością spotkań, które pozostały do końca miesiąca.
 10. W przypadku rezygnacji z zajęć w trakcie trwania miesiąca opłata nie jest zwracana. Wyjątek stanowią przeciwwskazania zdrowotne, które uniemożliwiają kontynuowanie ćwiczeń stwierdzone wraz z prowadząca lub potwierdzone zaświadczeniem lekarskim.
 11. Jeśli zajęcia nie odbędą się z powodów leżących po stronie prowadzącej (w sytuacjach nagłych), wejścia zostają przesunięte na kolejny miesiąc lub opłata zostaje zwrócona w przypadku, gdy uczestnik nie decyduje się brać udziału w ćwiczeniach w kolejnym miesiącu.
 12. Prowadząca poinformuje na początku miesiąca o swoich przewidywanych nieobecnościach ( – wypadające szkolenia etc.) oraz w miarę możliwości zaproponuje inne rozwiązanie: inny termin zajęć dla całej grupy, odrobienie zajęć w innej grupie, zastępstwo w prowadzeniu zajęć lub odwołanie zajęć w danym dniu.
 13. Zajęcia nie odbywają się w święta/dni wolne od pracy.
 14. Na zajęcia należy ćwiczyć w wygodnym stroju sportowym oraz obowiązkowo ściągnąć obuwie przed wejściem na salę ćwiczeń. Należy ćwiczyć  na boso lub w skarpetkach.
 15. Przed rozpoczęciem zajęć obowiązkowo należy zgłosić występujące problemy zdrowotne/kontuzje. W niektórych przypadkach może zaistnieć potrzeba dostarczenia zaświadczenia od lekarza o dopuszczeniu do ćwiczeń przed rozpoczęciem zajęć.
 16. Prowadząca nie odpowiada za rzeczy pozostawione na korytarzu.
 17. Nietypowe sytuacje rozpatrywane będę w sposób indywidualny.
 18. Prowadząca nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikające z braku przestrzegania niniejszego Regulaminu.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————

 1. Na wizyty rehabilitacyjne należy przychodzić punktualnie, spóźnienie nie powoduje wydłużenia czasu spotkania.